Wkładki ergonomiczne Runway

Wkładki ergonomiczne Runway firmy Peter Legwood są produktem wykorzystującym rozwiązania techniczne chronionego patentem systemu Aequos.

Właściwie dobrane wkładki Runway są bardzo skutecznym narzędziem w walce z wadami postawy, przynoszą ulgę w wielu bolesnych schorzeniach, a u osób zdrowych zwiększają komfort chodzenia i biegania.

Działanie systemu Aequos polegające na prawidłowym rozłożeniu ciężaru ciała, dzięki zwiększeniu powierzchni podparcia stopy odciąża aparat mięśniowy, który dzięki temu pracuje sprawniej i szybciej odpoczywa. Dodatkowo poprzez ograniczenie rotacji międzystawowych redukowane jest tarcie i w konsekwencji zużycie stawów. Staw skokowy utrzymywany w prawidłowej osi nie stanowi zagrożenia dla prawidłowej pracy rozcięgna podeszwowego i ścięgna achillesa. Uzyskany efekt stabilizacji idzie od stopy „ku górze” przechodząc przez stawy kolanowy i biodrowy aż do odcinka szyjnego kręgosłupa.

Noszenie wkładek Runway zalecane jest osobom cierpiącym min. na dolegliwości takie jak:

  • zapalenie rozcięgna podeszwowego i ostroga piętowa;
  • każda forma płaskostopia i obniżenia sklepień poprzecznego i podłużnego stopy;
  • koślawość pięt i kolan;
  • nerwiak Mortona, modzele i odciski w obszarze przodostopia;
  • halluksy, palce szponowate i młoteczkowate;
  • bóle kręgosłupa zwłaszcza w odcinku krzyżowo-lędźwiowym, rwa kulszowa;
  • bóle stawów skokowego, kolanowego i biodrowego.

Wkładki Runway są łatwe w utrzymaniu w czystości, zalecane jest mycie w temperaturze do 40 stopni C. z wykorzystaniem standardowych środków higienicznych. Natomiast istotne jest, aby suszenie odbywało się z dala od źródeł ciepła.

Wkładki ergonomiczne Runway występują w 3 wariantach:

Runway Classic

Podstawowa wersja wkładek o grubości 4 mm pokryta materiałem łatwym w utrzymaniu w czystości o wysokim standardzie wchłaniania zapachów fizjologicznych. Wkładki z przeznaczeniem do korzystania na co dzień, chodzenia i biegania rekreacyjnego. Efekt stabilnej stopy przekłada się na łatwiejsze utrzymanie prostej sylwetki, dłuższe pozostawanie w pozycji stojącej bez konieczności szukania dodatkowego odciążenia, a przede wszystkim ułatwia przemieszczanie dzięki sprawniejszej pracy kolan.

Runway Classic

Runway Sport 4

Uniwersalna wersja wkładek sportowych dla osób aktywnych szukających naturalnych metod poprawy wydolności. Grubość zaledwie 4 mm sprawia, że wkładki mogą być przekładane i wykorzystywane w wielu parach obuwia w zależności od praktykowanej dyscypliny. Lekkie, łatwe w obsłudze i utrzymaniu w czystości wkładki RS4 przeznaczone są do uprawiania sportów takich jak piłka nożna, bieganie, nordic walking, trekking czy jazda na rowerze. W każdym przypadku stopa podczas wzmożonego wysiłku fizycznego utrzymuje wysoki poziom stabilizacji redukując niebezpieczeństwo urazów.

Runway Sport 4

Runway Sport 6

Wersja wkładek sportowych o wzmocnionej konstrukcji zapewniającej wysoki poziom ochrony stawów i mięśni. Grubość wkładki wynosząca 6 mm wzmacnia efekt oddziaływania specjalistycznego wyprofilowania. Wkładki stabilizują pracę stawu skokowego i poprawiają dociążenie stopy oszczędzając śródstopie, tak iż stopa jest w stanie lepiej znieść większe obciążenia. Wkładki RS6 są przeznaczone dla osób uprawiających dyscypliny siłowe związane z podnoszeniem ciężarów, np. body buiding, ale także sporty halowe charakteryzujące się dużymi przeciążeniami stawów i mięśni kończyn dolnych takich siatkówka, koszykówka, czy piłka ręczna.

Runway Sport 6
mamut

Zdrowe obuwie dla każdego i na prawie każdą okazję

załóż w pracy, w domu, po treningu, a nawet na zewnątrz – twoje ciało tego potrzebuje

Dla dzieci

korygują wady postawy, wymuszają właściwe ustawienie ciała i odpowiednią pracę mięśni

Modele: Bubble, Baby bull

Dla kobiet w ciąży

odciążają kręgosłup w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, nie do zastąpienia w trzecim trymestrze

Modele: Dolphin

Dla seniorów

redukują dolegliwości bólowe nóg i kręgosłupa związane ze zwyrodnieniami stawów

Modele: Bull, Dolphin, Duck

Dla ludzi pracy

przynoszą ulgę pracującym na nogach, niezbędne w salonach SPA, fryzjersko-kosmetycznych i służbie zdrowia

Modele: Bull, Dolphin

Dla aktywnych

po wzmożonym wysiłku przyspieszają regenerację przeciążonych mięśni
i stawów

Modele: Bull, Duck, Shark

Dla kontuzjowanych

szczególnie zalecany dla osób po urazach stawu skokowego, operacjach kolan, stawu biodrowego i kręgosłupa

Modele: Bull, Dolphin
Szycie na miarę

Obuwie na miarę

Dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii, materiał z którego wykonane jest nasze obuwie oferuje możliwość dopasowania do stopy. W razie potrzeby, używając odpowiedniego sprzętu, przeszkoleni pracownicy dopasują Państwu wybraną parę obuwia.

Zbigniew Bródka

Zbigniew Bródka


Złoty medalista w Łyżwiarstwie Szybkim na dystansie 1500 m na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 r. Mistrz Olimpijski używa na co dzień obuwia i wkładek Petera Legwooda.